Kristianstads Golfklubb

Banguide

Banöversikt över Kristianstads Golfklubb med hålens nummer vid utslagen

East Course

Scorekort, East Course
HålParHcpLängd (m)
157442
243413
3311185
445384
547417
6313164
7415299
859479
941367
10512431
11318135
124–393
13416283
14310140
1548277
1644413
17414345
1856490
Ut363 150
In362 907
Totalt726 057

Hål 1

Hål 1, East Course: 442 m, par 5, 4 hinder i spel
Par
5
Hcp
7
Längd
442 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 421442462
Tee 2 342363383
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger204221227
Bunkervänster227253204
Bunkerhöger318326120
Bunkervänster336348101
Green
Greenen på hål 1, sedd från fairway
Djup
41 m
Bredd
25 m
Lutning
1,8 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
65 cm
Höjd

Tee till green: −1,2 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 7,4 till 6,1 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 2

Hål 2, East Course: 413 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
3
Längd
413 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 397413426
Tee 2 351367380
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger261282142
Bunkervänster284298126
Green
Greenen på hål 2, sedd från fairway
Djup
28 m
Bredd
33 m
Lutning
3,1 %, nedåt mot vänster
Höjdskillnad
86 cm
Höjd

Tee till green: +0,4 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 5,4 till 5,7 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 3

Hål 3, East Course: 185 m, par 3
Par
3
Hcp
11
Längd
185 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 169185203
Green
Greenen på hål 3, sedd från fairway
Djup
34 m
Bredd
19 m
Lutning
3,5 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
91 cm
Höjd

Tee till green: −1,1 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 5,6 till 4,4 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 4

Hål 4, East Course: 384 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
5
Längd
384 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 366384401
Tee 2 327345362
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster93105275
Bunkervänster129148247
Green
Greenen på hål 4, sedd från fairway
Djup
34 m
Bredd
20 m
Lutning
2,2 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
91 cm
Höjd

Tee till green: −0,4 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 5,5 till 5,0 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 5

Hål 5, East Course: 417 m, par 4, 3 hinder i spel
Par
4
Hcp
7
Längd
417 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 403417431
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger7381333
Bunkerhöger260273144
Bunkerhöger282296129
Green
Greenen på hål 5, sedd från fairway
Djup
27 m
Bredd
30 m
Lutning
2,4 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
64 cm
Höjd

Tee till green: −0,1 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 6,0 till 5,9 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 6

Hål 6, East Course: 164 m, par 3
Par
3
Hcp
13
Längd
164 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 152164175
Tee 2 131143154
Tee 3 107119130
Green
Greenen på hål 6, sedd från fairway
Djup
23 m
Bredd
26 m
Lutning
1,5 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
37 cm
Höjd

Tee till green: −1,0 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 6,5 till 5,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 7

Hål 7, East Course: 299 m, par 4, 3 hinder i spel
Par
4
Hcp
15
Längd
299 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 274299317
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster177188130
Bunkerhöger198215106
Bunkervänster23925467
Green
Greenen på hål 7, sedd från fairway
Djup
42 m
Bredd
26 m
Lutning
1,8 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
132 cm
Höjd

Tee till green: +2,2 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 5,3 till 7,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 8

Hål 8, East Course: 479 m, par 5, 5 hinder i spel
Par
5
Hcp
9
Längd
479 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 461479495
Tee 2 446464480
Tee 3 391409425
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger208223269
Bunkerhöger231243247
Bunkervänster250266220
Bunkerhöger335347141
Bunkerhöger370383104
Green
Greenen på hål 8, sedd från fairway
Djup
34 m
Bredd
23 m
Lutning
2,5 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
100 cm
Höjd

Tee till green: +5,1 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 6,6 till 11,7 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 9

Hål 9, East Course: 367 m, par 4, 3 hinder i spel
Par
4
Hcp
1
Längd
367 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 351367381
Tee 2 307323337
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger210227150
Bunkervänster225237135
Bunkervänster26727596
Green
Greenen på hål 9, sedd från fairway
Djup
29 m
Bredd
24 m
Lutning
1,8 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
59 cm
Höjd

Tee till green: −4,5 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 12,6 till 8,1 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 10

Hål 10, East Course: 431 m, par 5, 6 hinder i spel
Par
5
Hcp
12
Längd
431 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 415431446
Tee 2 407423438
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger151160284
Bunkervänster184213235
Bunkerhöger218242204
Bunkervänster256269169
Bunkervänster33434493
Bunkerhöger35036375
Green
Greenen på hål 10, sedd från fairway
Djup
31 m
Bredd
25 m
Lutning
1,4 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
57 cm
Höjd

Tee till green: −2,7 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 8,9 till 6,1 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 11

Hål 11, East Course: 135 m, par 3
Par
3
Hcp
18
Längd
135 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 123135149
Tee 2 98110124
Green
Greenen på hål 11, sedd från fairway
Djup
26 m
Bredd
24 m
Lutning
2,0 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
57 cm
Höjd

Tee till green: −0,2 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 6,7 till 6,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 12

Hål 12, East Course: 393 m, par 4, 4 hinder i spel
Par
4
Hcp
–
Längd
393 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 377393406
Tee 2 343359372
Tee 3 317333346
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster223235167
Bunkerhöger236259147
Bunkervänster284298102
Bunkerhöger32633569
Green
Greenen på hål 12, sedd från fairway
Djup
29 m
Bredd
29 m
Lutning
1,7 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
112 cm
Höjd

Tee till green: +0,7 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 6,2 till 7,0 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 13

Hål 13, East Course: 283 m, par 4, 3 hinder i spel
Par
4
Hcp
16
Längd
283 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 254283306
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster17720596
Bunkerhöger21923074
Bunkervänster22023268
Green
Greenen på hål 13, sedd från fairway
Djup
52 m
Bredd
22 m
Lutning
1,9 %, nedåt mot bak
Höjdskillnad
133 cm
Höjd

Tee till green: +0,8 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 6,7 till 7,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 14

Hål 14, East Course: 140 m, par 3
Par
3
Hcp
10
Längd
140 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 127140155
Green
Greenen på hål 14, sedd från fairway
Djup
28 m
Bredd
19 m
Lutning
3,2 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
86 cm
Höjd

Tee till green: +0,3 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 4,7 till 4,9 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 15

Hål 15, East Course: 277 m, par 4
Par
4
Hcp
8
Längd
277 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 261277291
Tee 2 218234248
Green
Greenen på hål 15, sedd från fairway
Djup
30 m
Bredd
24 m
Lutning
2,5 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
94 cm
Höjd

Tee till green: +1,8 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 4,6 till 6,4 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 16

Hål 16, East Course: 413 m, par 4
Par
4
Hcp
4
Längd
413 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 398413427
Tee 2 356371385
Tee 3 307322336
Green
Greenen på hål 16, sedd från fairway
Djup
29 m
Bredd
18 m
Lutning
2,0 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
94 cm
Höjd

Tee till green: −2,2 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 6,5 till 4,3 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 17

Hål 17, East Course: 345 m, par 4, 4 hinder i spel
Par
4
Hcp
14
Längd
345 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 330345360
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster205225128
Bunkerhöger218226125
Bunkerhöger25326585
Bunkervänster25827680
Green
Greenen på hål 17, sedd från fairway
Djup
30 m
Bredd
23 m
Lutning
1,6 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
52 cm
Höjd

Tee till green: +0,1 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 5,0 till 5,1 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 18

Hål 18, East Course: 490 m, par 5, 4 hinder i spel
Par
5
Hcp
6
Längd
490 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 474490506
Tee 2 410426442
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster98116385
Bunkervänster194206291
Bunkerhöger243256240
Bunkerhöger255268228
Green
Greenen på hål 18, sedd från fairway
Djup
32 m
Bredd
20 m
Lutning
2,2 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
88 cm
Höjd

Tee till green: 0,0 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 5,8 till 5,7 meter över havet

Scorekort

West Course

Scorekort, West Course
HålParHcpLängd (m)
1417312
249435
343379
455580
5315199
6411419
7513531
837161
941351
1048311
11312177
12410356
13416415
1452648
15314153
1656520
17418288
1844440
Ut363 367
In363 308
Totalt726 675

Hål 1

Hål 1, West Course: 312 m, par 4
Par
4
Hcp
17
Längd
312 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 293312331
Tee 2 261280299
Green
Greenen på hål 1, sedd från fairway
Djup
37 m
Bredd
24 m
Lutning
2,2 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
63 cm
Höjd

Tee till green: +0,9 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 10,5 till 11,4 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 2

Hål 2, West Course: 435 m, par 4, 3 hinder i spel
Par
4
Hcp
9
Längd
435 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 418435453
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger206214226
Bunkerhöger222228210
Bunkerhöger283291149
Green
Greenen på hål 2, sedd från fairway
Djup
35 m
Bredd
32 m
Lutning
3,1 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
110 cm
Höjd

Tee till green: −3,6 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 12,5 till 8,9 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 3

Hål 3, West Course: 379 m, par 4, 1 hinder i spel
Par
4
Hcp
3
Längd
379 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 360379398
Tee 2 319338357
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger29332577
Green
Greenen på hål 3, sedd från fairway
Djup
38 m
Bredd
21 m
Lutning
1,5 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
54 cm
Höjd

Tee till green: −1,9 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 9,8 till 7,9 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 4

Hål 4, West Course: 580 m, par 5, 4 hinder i spel
Par
5
Hcp
5
Längd
580 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 565580597
Tee 2 519534551
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster262287305
Bunkerhöger305336252
Bunkervänster401416171
Bunkervänster415424169
Green
Greenen på hål 4, sedd från fairway
Djup
32 m
Bredd
21 m
Lutning
1,2 %, nedåt mot bak höger
Höjdskillnad
86 cm
Höjd

Tee till green: +2,9 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 7,6 till 10,4 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 5

Hål 5, West Course: 199 m, par 3
Par
3
Hcp
15
Längd
199 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 179199218
Tee 2 120140159
Green
Greenen på hål 5, sedd från fairway
Djup
39 m
Bredd
24 m
Lutning
0,9 %, nedåt mot höger
Höjdskillnad
73 cm
Höjd

Tee till green: −0,2 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 10,4 till 10,2 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 6

Hål 6, West Course: 419 m, par 4, 1 hinder i spel
Par
4
Hcp
11
Längd
419 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 399419439
Tee 2 376396416
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger238279159
Green
Greenen på hål 6, sedd från fairway
Djup
40 m
Bredd
28 m
Lutning
1,6 %, nedåt mot höger
Höjdskillnad
89 cm
Höjd

Tee till green: −0,9 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 9,9 till 9,0 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 7

Hål 7, West Course: 531 m, par 5, 3 hinder i spel
Par
5
Hcp
13
Längd
531 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 507531553
Tee 2 469493515
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster250257277
Bunkervänster266273261
Bunkervänster44345983
Green
Greenen på hål 7, sedd från fairway
Djup
46 m
Bredd
26 m
Lutning
3,7 %, nedåt mot vänster
Höjdskillnad
148 cm
Höjd

Tee till green: +2,1 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 10,4 till 12,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 8

Hål 8, West Course: 161 m, par 3
Par
3
Hcp
7
Längd
161 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 148161174
Green
Greenen på hål 8, sedd från fairway
Djup
26 m
Bredd
31 m
Lutning
0,5 %, nedåt mot fram höger
Höjdskillnad
47 cm
Höjd

Tee till green: −1,8 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 10,5 till 8,7 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 9

Hål 9, West Course: 351 m, par 4, 4 hinder i spel
Par
4
Hcp
1
Längd
351 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 334351366
Tee 2 289306321
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger193214150
Bunkervänster207224137
Bunkerhöger216232130
Bunkervänster28329662
Green
Greenen på hål 9, sedd från fairway
Djup
32 m
Bredd
20 m
Lutning
0,6 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
45 cm
Höjd

Tee till green: +2,4 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 6,7 till 9,0 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 10

Hål 10, West Course: 311 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
8
Längd
311 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 291311327
Tee 2 250270286
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster187196118
Bunkervänster21322495
Green
Greenen på hål 10, sedd från fairway
Djup
36 m
Bredd
22 m
Lutning
2,9 %, nedåt mot höger
Höjdskillnad
107 cm
Höjd

Tee till green: 0,0 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 11,3 till 11,2 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 11

Hål 11, West Course: 177 m, par 3
Par
3
Hcp
12
Längd
177 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 163177192
Tee 2 112126141
Green
Greenen på hål 11, sedd från fairway
Djup
29 m
Bredd
21 m
Lutning
1,1 %, nedåt mot fram
Höjdskillnad
96 cm
Höjd

Tee till green: −0,4 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 10,9 till 10,6 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 12

Hål 12, West Course: 356 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
10
Längd
356 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 340356373
Tee 2 306322339
Tee 3 264280297
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger204213148
Bunkerhöger225238129
Green
Greenen på hål 12, sedd från fairway
Djup
33 m
Bredd
24 m
Lutning
3,0 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
103 cm
Höjd

Tee till green: 0,0 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 10,3 till 10,3 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 13

Hål 13, West Course: 415 m, par 4, 1 hinder i spel
Par
4
Hcp
16
Längd
415 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 399415430
Tee 2 354370385
Tee 3 308324339
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster180188227
Green
Greenen på hål 13, sedd från fairway
Djup
31 m
Bredd
25 m
Lutning
3,0 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
117 cm
Höjd

Tee till green: +1,9 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 9,4 till 11,3 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 14

Hål 14, West Course: 648 m, par 5, 2 hinder i spel
Par
5
Hcp
2
Längd
648 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 623648671
Tee 2 547572595
Tee 3 495520543
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster500521137
Bunkerhöger539559100
Green
Greenen på hål 14, sedd från fairway
Djup
48 m
Bredd
28 m
Lutning
1,1 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
99 cm
Höjd

Tee till green: −1,1 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 9,5 till 8,3 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 15

Hål 15, West Course: 153 m, par 3
Par
3
Hcp
14
Längd
153 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 131153175
Tee 2 98120142
Green
Greenen på hål 15, sedd från fairway
Djup
44 m
Bredd
23 m
Lutning
1,2 %, nedåt mot fram vänster
Höjdskillnad
105 cm
Höjd

Tee till green: −0,1 m (plant)

Höjdprofil från tee till green, 10,7 till 10,6 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 16

Hål 16, West Course: 520 m, par 5, 6 hinder i spel
Par
5
Hcp
6
Längd
520 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 497520542
Tee 2 450473495
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster190200307
Bunkervänster229241270
Bunkerhöger246257267
Bunkerhöger398410120
Bunkerhöger41842798
Bunkervänster43845082
Green
Greenen på hål 16, sedd från fairway
Djup
45 m
Bredd
21 m
Lutning
1,7 %, nedåt mot höger
Höjdskillnad
89 cm
Höjd

Tee till green: +2,6 m (uppför)

Höjdprofil från tee till green, 8,8 till 11,5 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 17

Hål 17, West Course: 288 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
18
Längd
288 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 272288304
Tee 2 245261277
Tee 3 213229245
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkervänster180201115
Bunkervänster22424158
Green
Greenen på hål 17, sedd från fairway
Djup
32 m
Bredd
19 m
Lutning
3,2 %, nedåt mot bak höger
Höjdskillnad
89 cm
Höjd

Tee till green: −1,2 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 11,6 till 10,4 meter över havet

Nästa hål · Scorekort

Hål 18

Hål 18, West Course: 440 m, par 4, 2 hinder i spel
Par
4
Hcp
4
Längd
440 m
Tee till green, meter
TeeFramMittBak
Tee 1 418440465
Tee 2 355377402
Hinder i spel, meter från bakre tee
HinderSidaTillÖverKvar till green
Bunkerhöger289297148
Bunkerhöger324330114
Green
Greenen på hål 18, sedd från fairway
Djup
47 m
Bredd
27 m
Lutning
2,2 %, nedåt mot bak
Höjdskillnad
151 cm
Höjd

Tee till green: −0,3 m (nedför)

Höjdprofil från tee till green, 10,5 till 10,2 meter över havet

Scorekort

Om Kristianstads Golfklubb

Adress
Kavrövägen 29, 296 35 Åhus
Kommun
Kristianstads kommun
Län
Skåne län
Antal hål
36 hål
Webbplats
kristianstadsgk.com

Golfbanor i närheten